Оформлення прибудинкової території у власність ОСББ

Все більше і більше ОСББ у м. Львові приймають рішення про отримання у власність або користування прибудинкової території. Ці рішення зумовлені як захистом своєї прибудинкової території від «добрих сусідів» так і через бажання самих мешканців будинку бути справжніми власниками свого майна.

Право на землю для ОСББ декларується ст. 1, 11 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», а також ст.. 42 Земельного Кодексу України. Але коли розбираєшся з вирішенням самої процедури отримання землі виникають тільки нові запитання.

Існує два варіанта отримання прибудинкової території у власність. Перший набуття власності на землю яка належить територіальній громаді міста (тобто будинок перебував на обслуговуванні в ЖЕКу). Другий набуття права власності від забудовника.

Частіше передача земельної ділянки здійснюється від забудовника  до щойно створеного ОСББ (якщо земля перебувала у його власності).

В будь-якому випадку якщро ОСББ набуде власність на прибудинкову територію воно буде мати більше прав на прийняття тих чи інших рішень, зокрема до таких прав відноситься:

·         Встановлення будь-яких конструкцій на прибудинковій території (шлагбаум, ворота);

·         Прибудинкова територія між сусідами і ОСББ матиме чіткі межі;

·         Додаткове будівництво, реконструкція, перебудова в межах житлового комплексу буде спрощеною, а в деяких випадках погодження державних органів буде непотрібною;

·         Захист своєї території від небажаних забудов – кіоски, МАФи, автомати з продажу послуг.

З врахуванням судової практики яка існує у м. Львові готові стверджувати, що найбільшого захисту землі вимагають будинки старшої забудови, адже непоодинокі випадки зухвалого виділення земельних ділянок для новобудов на прибудинковій території існуючої забудови.

Беручи до уваги всю складність отримання прибудинкової території у власність ОСББ нашими юристами розроблено окрему покрокову інструкцію дотримання якої дасть гарантований результат який очікують всі власники будинку.

Строк виконання - не менше 10 місяців.

Вартість виконання – 15000 гривень.

Управляюча компанія "Мегаполіс"
Коротка статистика управляючої компанії
 
41
Кількість будинків
на обслуговуванні
125
Загальна площа будинків
під обслуговуванням, тис м2
6
Середній термін
обслуговування об'єктів, років