2017-03-23
Зростання тарифів на комунальні послуги: наслідки для мешканців багатоквартирних будинків

У Львові зростуть тарифи на комунальні послуги.

10 березня 2017 року виконавчий комітет Львівської міської ради своїм рішенням № 174 збільшив тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій по цілому Львову.

Як зазначає аналітик у сфері комунальних послуг Андрій Глуховський, зростання цін зумовлено прийняттям на законодавчому рівні збільшення розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн. З врахуванням цього показника середній розмір квартирної плати в житлових будинках Львова становитиме не менше ніж 4 гривні, а в окремих випадках і 5 гривень.

Важливим фактором в утворенню ціни на обслуговування одного метра квартирної площі будинку повинно відігравати якість наданих послуг, а не прив’язка до мінімальної заробітної плати зазначає Андрій Глуховський. За його спостереженнями в деяких будинках мешканці готові оплачувати і більшу ціну за утримання будинку, але вимагають збільшення якості послуг. 

Зі збільшенням тарифів на утримання будинків у місті Львові, Андрій Глуховський бачить збільшення кількості самих ОСББ, адже ОСББ завжди конкурувало з ЖЕКами по ціні за утримання одного кв.м. площі.

Отже, збільшення тарифів на комуналку стане поштовхом до створення нових ОСББ  у місті Львові та формуванню нових стандартів до обслуговування житлового сектору Львова.