Прийняття спільних рішень

14.05.2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Цей проект повинен повністю зруйнувати монополію ЖЕКів, а також дати змогу мешканцям багатоквартирних будинків ефективно й самостійно управляти спільним майном.

Закон надає співвласникам можливість вільно обрати форму управління власним будинком, а саме:

·         самостійно управляти разом з іншими співвласниками;

·         створити ОСББ;

·         обрати управителя.

Мешканцям будинку передаються права і відповідальність щодо організації умов свого проживання. Наведена нижче інфографіка допоможе наглядно оглянути зміни законодавства..

Субсидії та пільги

Важливим питанням при  створені ОСББ є збереження мешканцями будинку пільг та субсидій. Виходячи з досвіду управителя, можна  з впевненістю стверджувати, що серед мешканців багатоквартирного будинку є популярною думка про те, що будь-які пільги та субсидії будуть втраченими у випадку від`єднання від ЖЕКу та створення ОСББ. Це насамперед можна пояснити тим, що кожен проводить для себе паралель ЖЕК-Держава та асоціює відокремлення від ЖЕКу як відмову від державних гарантій та допомоги. Аналізуюючи чинне законодавство можна стверджувати про те, що при створенні ОСББ мешканці, котрі отримуюють пільги та субсидіїї не будуть їх позбавлені.    

Субсидія - це цільова і безповоротна адресна допомога держави малозабезпеченим сім’ям, яка виплачується за особистим зверненням повновладного власника або наймача житла.

Право на субсидію визначається матеріальним станом сім’ї і розповсюджується на громадян, котрі проживають у будинках будь-якої форми власності - приватних і багатоквартирних, кооперативних і комунальних, приватизованих чи неприватизованих квартирах, а також у гуртожитках.

Житлову субсидію розраховано для оплати всіх видів житлово-комунальних послуг, а також енергоносіїв - зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (пропану, вугілля тощо, як правило, у приватному секторі).

Всупереч багаторічним чуткам, субсидії не потрібно повертати і не треба віддавати за неї своє житло - ані самому субсидеру, ані його нащадкам, тобто втратити власне або наймане житло внаслідок отримання субсидії неможливо.

Наші спеціалісти підкажуть шляхи отримання дотації на житлово-комунальні послуги з міського та державного бюджетів для малозабезпечених сімей у вигляді субсидій.

Також ми допомагаємо отримати відшкодування сум для пільгових категорій громадян.

Контакти диспечерських служб

Назва аварійно-диспетчерських служб

Режим роботи

Випадки реагування

Номер телефону

АДС Львівських міських електромереж ВАТ «Львівобленерго»

цілодобово

відключення енергопостачання

1568

АДС ЛКП «Львівсвітло»

цілодобово

аварії в електромережах вуличного освітлення

272-92-92

ЦДС ЛМКП «Львівводоканал»

цілодобово

аварії в системах водопостачання та каналізування

1551

ЦДС ЛМКП «Львівтеплоенерго»

цілодобово

аварії в системах теплопостачання

1585

ЦДС ЛКП «Залізничнетеплоенерго»

цілодобово

аварії в системах теплопостачання

262-64-51

Міська аварійна служба житлово-комунального господарства

у будні дні із 17.00 до 08.00

у вихідні та святковідні —цілодобово

пошкодження внутрішньобудинкового електропостачання, пориви внутрішньобудинкових інженерних мереж (водопровід, каналізація та опалення)

238-99-06

237-98-53

ЛКП «Аварійна служба Франківського району»

МКП «Стихія» Личаківського району

ДКП «Трап» Шевченківського району

ЛКП «РАС» Залізничного району

у будні дні із 17.00 до 08.00

у вихідні та святковідні —цілодобово

пошкодження внутрішньобудинкового електропостачання, пориви внутрішньобудинкових інженерних мереж (водопровід, каналізація та опалення)

263-25-61

 

275-06-11

252-10-37

292-67-59

Управляюча компанія "Мегаполіс"
Коротка статистика управляючої компанії
 
41
Кількість будинків
на обслуговуванні
125
Загальна площа будинків
під обслуговуванням, тис м2
6
Середній термін
обслуговування об'єктів, років